З 1 вересня 2022 року започаткувала свою історію кафедра інформаційних систем та комп’ютерного моделювання згідно з наказом НЛТУ України від 31 серпня 2022 року №152 “Про створення нової кафедри у складі навчально-наукового інституту деревообробних та комп’ютерних технологій і дизайну”. Першими працівниками новоствореної кафедри стали викладачі кафедри інформаційних технологій. Кафедра продовжила підготовку студентів за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології та 122 Комп’ютерні науки.

Викладачі кафедри є ініціаторами та реалізаторами впровадження проєкту дистанційного навчання на базі системи Moodle, що дає змогу студентам кафедри дистанційно опрацьовувати навчальні курси, а викладачам – оперативно відповідати на питання студентів.

Навчально-методична діяльність кафедри спрямована на здобуття студентами фундаментальної підготовки з інформаційних технологій, сучасних комп’ютерно-інформаційних систем, проектування CAD/CAE/CAM систем, методів комп’ютерного моделювання та оптимізації технологічних процесів.

У навчальний процес активно впроваджуються нові дисципліни, що потребує від колективу кафедри періодичного підвищення кваліфікацій з інноваційних технологій та методів підготовки фахівців ІТ-галузі, створення нової лекційної та лабораторно-практичної бази, співпраці з відомими українськими та міжнародними університетами та ІТ-компаніями.

Однією з традицій кафедри є активна участь студентів у науковій роботі, у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конференціях.

Викладачами кафедри, у співпраці із колегами із кафедри ІТ та Університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина), розроблено програму міжнародного онлайн-тренінгу “Interactive content”, який є важливою складовою міжнародної освітньої діяльності кафедри. У рамках тренінгу мають змогу здобувати підвищення кваліфікації викладачі, аспіранти та студенти обох університетів.