Наукова діяльність Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій (ННІ КНІТ) НЛТУ України має стратегічний характер, спрямований на розвиток інноваційних рішень та технологій у галузі ІТ. Інститут активно займається проведенням досліджень, зокрема в рамках тематики: "Технології та засоби математичного моделювання, оптимізації та системного аналізу нерівноважних фізичних процесів". Метою цих досліджень є розроблення нових математичних моделей, програмного забезпечення та методів дослідження нерівноважних процесів в анізотропних багатофазних середовищах з фрактальною структурою.

Результати досліджень Інституту володіють великим практичним потенціалом та активно впроваджуються в ІТ інфраструктуру університету. Викладачі та науковці Інституту регулярно публікують свої дослідження в наукових виданнях, беруть участь у міжнародних конференціях та виступають з доповідями на наукових семінарах, що сприяє підвищенню наукового рівня та розширенню міжнародної співпраці.

Щороку в ІКНІТ проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених “Комп'ютерне моделювання та інформаційні технології”. На конференції висвітлюється проблематика за такими напрямами:

• Математичне моделювання складних систем.
  • Інтелектуальні інформаційні системи.
  • Математичне і програмне забезпечення.
  • Веб-технології, хмарні технології та веб-дизайн.
  • Інформаційні технології проектування.
  • Інформаційні технологій в економіці.
  • Комп'ютерно-інтегровані технології.